Części do walców – przegląd ofertowy

0
40
Części do walców - przegląd ofertowy

Walec drogowy to jeden z najważniejszych sprzętów wykorzystywanych do budowy wszelkiego rodzaju nawierzchni – dróg, ścieżek rowerowych, parkingów, pasów startowych etc. Ciężkie warunki pracy sprzyjają wyeksploatowaniu niektórych części walców, dlatego warto dbać o ich regularną wymianę. O jakich elementach mowa?

Rodzaje części wymiennych do walców

Amortyzatory bębna to ważne. Zapewniają prawidłową amortyzację drgań powstałych podczas pracy wibrującego walca. Montaż wysokiej jakości amortyzatorów gwarantuje skuteczniejsze wykorzystanie maszyny i przedłuża jej żywotność. Drugim ważnym rodzajem części wymiennych do walców są zgarniacze bębna. Działają jako prosty system usuwania materiałów – ich zadaniem jest usuwanie z powierzchni wałów walca cząstek gorącej masy bitumicznej, która może do nich przywrzeć podczas wielokrotnych przejazdów. Zanieczyszczenie gorącą masą bitumiczną sprawia, że zgarniacze z czasem tracą swoje pierwotne właściwości. 

Co wpływa na zużywanie się części walca?

Pracy maszyny, szczególnie pracy wibrującego walca, zawsze towarzyszą intensywne drgania. Te drgania produkuje bęben z ruchomymi masami wewnątrz, który działa na nawierzchnię. Jednakże tego typu działanie prowadzi do przeniesienia znacznych naprężeń na inne elementy konstrukcji maszyny i ich przyspieszonego zużywania. Właśnie dlatego stosowanie wysokiej jakości części Bomag oraz innych marek walców jest tak istotne dla działania urządzenia.

Dlaczego warto dbać o regularną wymianę części walca?

Regularna wymiana tych części walca, które są narażone na przyspieszone wyeksploatowanie jest ważna z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa pracy, a także kosztów używania maszyn. Pamiętając o tej kwestii można zapewnić maszynie ciągłość pracy i uniknąć pojawiających się usterek – a to przekłada się na mniejsze opóźnienie i minimalne koszty ewentualnego serwisu.

Gdzie szukać części zamiennych do walców?

Zapotrzebowanie na części zamienne dla maszyn drogowych jest duże dlatego nie ma problemu ze znalezieniem dostawców – jednym z nich jest firma Bellator. Firma specjalizuje się w sprzedaży i wynajmie maszyn budowlanych i drogowych. Wybierając dostawcę warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie na rynku, renomę, a także zakres oferowanych towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here