Trendy w projektowaniu wnętrz na 2023 rok

0
89

Kolorystyka

Trendy w projektowaniu wnętrz na 2023 rok będą skupiać się głównie na kolorach. Kolory będą mocno zaznaczone, a jednym z najważniejszych trendów będzie połączenie odcieni bieli i szarości z intensywnymi barwami. Wśród tych ostatnich dominować będzie czerwony, żółty i fioletowy. Zestawienia tego typu sprawią, że wnętrza staną się przytulne i pełne energii.

Warto również zwrócić uwagę na pastelowe odcienie, które bardzo dobrze prezentują się w połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy kamień. Pastelowe kolory dodadzą pomieszczeniom lekkości i delikatności.

Materiały

Materiały, z których wykonane są meble i inne elementy dekoracyjne, również maja duże znaczenie w projektowaniu wnętrz. Na 2023 rok modne będzie połączenie naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy szkło z nowoczesnymi tworzywami sztucznymi. Takie połączenia sprawią, że wnętrza nabiora nowoczesnego charakteru.

Ważnym trendem będzie również powrót do tradycyjnych technik produkcji mebli. Meble wykonane rzemiosłem bardzo dobrze prezentują się we współczesnych aranżacjach i dodaje im one unikalnego charakteru.

Dekoracje

Dekoracje to ważny element każdego projektu wnętrza. Na 2023 rok modne będzie dodawanie do pomieszczeń elementów inspirowanych natura. Rośliny doniczkowe, liście i gałganki oraz inne ozdoby inspirowane przyrodniczo sprawi, że pomieszczenia staną się przytulniejsze i bardziej naturalne.

Rozmaite akcesoria dekoracyjne takie jak obrazy, plakaty czy ramki na zdjecia również bardzo dobrze prezentuj ą si ę we wsp ó lczesnych aran ż acjach . Dodatki tego typu mog ą by ć doskona ł ym uzupe ł nieniem ca ł ej aran Ż acji .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here